PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 121
ocen
6,9 10 1 80121
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Prawda

użytkownik usunięty

Ten film powala na kolana swoją szczerością. Jak dla mnie film ten powinni obejrzeć wszyscy którzy narzekaja na dzisiejszą młodzież i Ci ktorzy sami wychowują dzieci. Brutalna prawda o nas samych. ocena 10

użytkownik usunięty

propaganda, nie prawda
Widzialem w Montrealu film Czesc Tereska na Festival of New Film and New Media, i bardzo mi sie nie podobal. W filmie tym nie ma prawdy, historia ta jest tak oczywiscie zmyslona, ze tylko przetlumaczone dialogi w tym filmie moga sie wydawac realistyczne. Film ten przypominal mi Kosinskiego, The Painted Bird, tez zmyslone perwersje autora na podstawie legend i historyjek i zboczonej wyobrazni autora, tylko ze Kosinski nigdy nie udawal ze to co napisal bylo prawda, chociaz cale USA wzielo to za prawde. Przynajmniej w koncu Kosinski zaczal protestowac, i nawet dodal Wstep gdzie tlumaczy ze to fikcja, ale tego nie chcieli slyszec w Nowym Jorku. USA Wzielo to za prawde dlatego ze popularna jest wizja bezmoralnej Polski i Polakow. Zgasywanie papierosow i walenie metalowym pretem nogi kaleki przez mlode dziecko? Policjant ktory biega po pijanemu po klatce z siekierom? Nie. Co jeszcze? PRAWDA, o Polskich blokach wcale tak nie wyglada. To jest rzeczywistosc przez czarny i zboczony filter Glinskiego. Przypuszczam ze tak samo jak Kosinski opisal swoja bogata i lekko zboczona wyobraznie. PRAWDA to by to byla, gdyby historia byla oparta na faktach o aktualnych ludziach. Nie podobal mi sie film, ale zgadzam sie ze zostawil impresje na mnie, nie mila. I tak jak zawsze, sztuka ktora pokazuje Polske przez czarne okulary jest popularna na Zachodzie, i lubiana przez tutejszych krytykow. To jest stary przepis na sukces dla Polskiego artysty za granica...

ocenił(a) film na 10

re: propaganda, nie prawda
Obawiam się że nie masz racji - bardzo by było dobrze gdyby historia "czesc tereska" była choć w części zmyślona, gdyby takie rzeczy się w polskich blokowiskach nie działy. Chyba dawno Cię w Polsce nie było to można poznać nie tylko po "tezie"
Tak wygląda rzeczywistość nie tlyko warszawskich mrówkowisk; może dziewczynka nie ma na imię Tereska, a mężczyzna Edek i może nie jest niepełnosprawny, ale oni istnieją i są prawie dokładnie tacy, jakimi namalował ich Gliński.

użytkownik usunięty
Ola

prawda
W Polsce bywam regularnie, co roku. Pozatym to wychowalem sie na Polskim 'blokowisku', do lat 12.
Tak nie wyglada rzeczywistosc, poniewaz historia ta nie jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, tylko na watkach. Edek nie jest niepelnosprawny a Tereska ktora nie nazywa sie Tereska nie bije go pretem i gasi papierosow na jego nogach.
To co mnie interesuje to jest ta prawdziwa historia, a nie zmyslona. Tak, rzeczywistosc na blokowiskach potrafi byc okropna, duzo bardziej okropna niz to co dzieje sie w 'Czesc Tereska', i to jest wlasnie to co mnie interesuje. Glinski nie pokazal prawdziwej histori. Czy nie zgodzisz sie ze sa tacy dla ktorych zycie na blokowsku jest piekne? Mysle ze sa tacy, ktorzy ani nie sa pijacy ani wariaci ani przestepcy. Znam takich. Sam fakt ze Glinski wybral Polskie blokowsko nie zmienia faktu ze zmyslil historie.
Czekam na lepsze filmy o blokowiskach.



a skąd ty to możesz wiedzieć?
A skąd ty to możesz wiedzieć? Najwidocznoiej nigdy nie mieszkałeś w blokowisku i nie masz pojęcia, że to co pokazał Robert Gliński w swoim filmie jest normą, a sytuacje które sie rozgrywają w takich miejscach są nieraz dużo gorsze od tych, które mieliśmy okazję zobaczyć w Cześć Tereska.

ocenił(a) film na 10

niezgoda na szarosc
Zauwazylam ze bardzo duzo osob najezdza na ten film, nie chce ogladac "Polski przez czarne okulary". Woli kololowe latwe i przyjemne zycie. Udaja z enie ma problemu, ze az dziw ze Zachod to kupil. A skoro tak, to moze powinni sie jeszcze Ci narzekajacy zastanowic?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones