PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 121
ocen
6,9 10 1 80121
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Film mi się bardzo podobał, odzwierciedla doskonale rzeczywistośc życia w gigantycznych blokowiskach, ukazuje doskonale patologie społeczne i relacje między młodymi, aczkolwiek prymitywnymi dziewczynami. Nawiasem mówiąc scena w której pijany ojciec Tereski rąbie windę jest kultowa xD

ocenił(a) film na 4
Balaclava

Wiecej takich? Moze Cie podnieca to ze dzieci pala, pija, śmiecą i nie wstydza sie jeszcze sasiadow na ulicy. Walnij sie w łeb. Oglądajac takich ludzi moze wtedy sobie myslisz jaki ty to jestes od nich lepszy? Moze rejcuja Cie sceny pedofilskie? Zastanow sie co mowisz

ocenił(a) film na 9
przemek_was

Chłopie! Żal. Po prostu nic nie kumasz! Nie kumasz najwyraźniej ni w pieć ni w dziewięć przesłania filmu. Tu nie chodzi o to żeby kogoś mialo to podniecać. Bo chyba tylko dewianta mogło. Ten film nie powstał też po to żeby jakiś frustrat miał się dowartosciowywać na zasadzie "inni maja duzo gorzej". Ten film miał przede wszystkim wstrząsnąć na zasadzie -potrzeba tak niewiele żeby zmarnować całe swoje życie.
Inna sprawa to to że miał pokazać inny realny świat, troche inny niz ten z serialu high scool musical lub boston public gdzie jedynym problemem młodzieży jest to że jutro będzie sprawdzian z biologii? Jakies sceny cię zgorszyły? No sorry to że na świecie dochodzi do takich rzeczy nie znaczy chyba żeby zaraz prymykac na nie oko i zapominać o okropnościach serwując sobie kolorowy teledysk Britney Spears. W ten sposób kształtuje się społeczeństwo obojętne na tragiczne losy innych, nieświadome.

Takimi filmami trzeba ludzi uswiadamiać że istnieje ten inny świat, który nas akurat nie koniecznie dotyczy ale istnieje w sąsiedniej dzielnicy. I po obejrzeniu wielu widzów nie będzie już z pewnoscią taka nieswiadoma i obojętna wobec tej rzeczywistości. I o to głownie w tym filmie chodzi!

ocenił(a) film na 9
joanson

Dokładnie, w pełni się zgadzam. Przemysławie, nie udało Ci się rozgryźć mnie psychologicznie, niestety nie wiesz co mnie podnieca, a już na pewno nie prymitywne dziewczynki palące męskie bez filtra i spijające jabole. I nie mów mi proszę co myślę :D Ja gardzę ludźmi którzy tak jak tytułowa Tereska- w ten sposób potrafią zniszczyć sobie życie, sami się przecież decydują na takie towarzystwo czy picie jaboli.
Według mnie za mało jest takich filmów a za dużo chłamu typu "How high" czy w przypadku Polski komedii romantycznych o banalnej tematyce, zresztą kina w Polsce zawalane są tandetnymi filmami amerykańskimi, a jak już pojawi się film podejmujący poważna tematykę, to tonie on we wspomnianych przeze mnie już wcześniej 'hał hajach' xD
Odnośnie tego jak na mnie kolega naskoczył; nie wiem skąd w ludziach taki agresor, po to mamy wolność słowa i wyrażania własnych opinii, żeby milczeć ? Parafrazując, (nie musisz się walić w łeb xD) "zastanów się co mówisz" i następnym razem nie reaguj tak impulsywnie, kiedy do końca nie jesteś pewien co ktoś miał na myśli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones